piątek, 18 listopada 2011

♥ Bajkolandia cz 1 ♥

Cześć tu Py$ka. Dzisiejszy post będzie o postaciach i ogółem bajkach i kreskówkach. Przeniesiemy się w czasie do najstarszych bajek, omówimy teraźniejsze oraz napiszemy najnowsze hity z TV. Przy okazji dodałyśmy nowe pytanie które nam pomorze w dalszych postach związanych z programami TV. A więc zaczynamy:

Zacznijmy od przeniesienia się w dawne czasy, do bajek które utkwiły nam w pamięci. !
Oto dobrze wszystkim znana bajka z dziecięcych lat,
czyli Tom  & Jerry. Bajaka o bardzo prostej budowie. Całą akcja toczy się wokół tego , że kot Tom chcę złapać mysz Jerry. Której zawsze udaje się uciec. Są przyjaciółmi. Tom często po gonitwie kończy cały w bandażach. Jerry zaś zawsze uchodzi cało, choć zdarzają się wyjątki.

Ta bajka zawsze pozostanie z nami, raczej nikt o niej nie zapomnie.

Następna w kolejce jest Różowa Pantera.
Każdy pewnie zapamiętał tą klasyczna kreskówkę, przez chwytliwą melodyję, Bajka przedtawia przygody Różowej Pantery w wielkim mieście jako zwykłego obywatela. Jest to niema bajka, co dodaje jej tajemniczości. W tym rok powstała nowa wersja tej klasycznej kreskówki pt.: ,, Różowa Pantera i przyjaciele ". Jest to o wiel gorsz wersja niż klasyk. No, niby są te przygody zbliżone i tez jest niema ale tylko jedna część bajki. Druga zaś czyli ci
,, Różowa pantera i przyjaciele" opowiadao nie jakim mrówku
( czyli czerwonej mrówce ) oraz mrówkojadzie. Którego akcja jest strasznie ściągnięta z ,, Tom & Jerry". W tym przypadku  mrówkojad goni mrówkę, i oczy wiście m sie nie udaje. <heh...> Wracając do tematu, Różowa Pantera jest częścią dzieciństwa. zawsze gdy słyszę tę chwytliwą melodyjkę przypomina mi się dzieciństwo.

Oto kolejna postać, mianowicie Garfield. !

Oto dobry, stary Garfield. Wiecznie głodny kot ze starych kreskówek. Jest przedstawione życie przeciętnego kota, który przeżywa różnorodne przygody. Wykorzystuje naiwność Odi'ego dla swoich własnych potrzeb, troszczy się tylko o siebie, dokucza ludziom i innym zwierzętom, a szczególnie Nermal'owi. Jada mnóstwo posiłków dziennie, a jego ulubionym daniem jest lazania. Zrobi wszystko żeby ją dostać. Kochany kocur ale taki leniwy, że przewrócenie z bok na bok zajęło by mu 2 lata . !

    Następny w kolejce jest nam bardo dobrze znany:   Scooby - Doo


Każdy raczej zna tego psa. Jak dawniej jak i  jak i teraz w telewizji odtwarzają przygody tego psa i jego przyjaciół. Razem z Shaggy,Fredem, Dafne i Velmą rozwiązują zagadki na całym świecie. Podróżują po zakątkach kuli Ziemskiej furgonetką którą nazwali ,, Wehikuł Tajemnic". Ich pierwszą sprawą była ,, klątwa Czarnego Rycerza". Od tego wszystko się zaczęło.


No i oczywiście czekaliście na nie z niecierpliwością :
Oto i one Teletubisie . ! Tinkiłinki ( filoetowy ),Dipsi
( zielony), Lala ( żółty ) i Po ( czerwony ).Każdy z nas pewnie pamięta te oto stworki z dzieciństwa. Kilka lat temu zdjęto je z kanału publicznego, a teraz jedynie można je obejrzeć na BBC CBeebies . I pomyśleć, że tak niedawno niektórzy z nas oglądali
Teletubisie a teraz.... całkiem inne czasy.Miło jest czasem usiąść przed telewizorem, włączyć na kasecie stare bajki i kreskówki i powspominać.
                                                                                                    Pzd. Py$ka i Frugo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz ;**
Za każdy się odwdzięczam :3