wtorek, 10 stycznia 2012

♥Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.! ♥

Frugo:
Jak wiecie 8 stycznia tego roku był XX finał WOŚP. ! Zebrano ponad 40 milionów. W tym roku zbiera pieniądze na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.Mam nadzieję, że wrzucaliście pieniądze chociaż kilka złotych. ! Każdy grosz się liczy dla tych chorych dzieci .!
U nas też była taka zbiórka .!
Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zainicjowana w 1992 roku. ! Jej pomysłodawcą i organizatorem był Jerzy Owsiak, który do dziś jest szefem WOŚP. Pierwszy finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku w ponad stu miastach Polski. ! Podczas koncertów, festynów i licytacji zbierano wówczas pieniądze na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. Podczas pierwszej akcji zebrano blisko 2 i pól miliona złotych. ! W następnych latach zbierano pieniądze na sprzęt dla ratowania życia noworodków i niemowląt - ponad 4 miliony złotych, dla dzieci z chorobami nowotworowymi - blisko 7 milionów,
z chorobami serca - prawie 9 milionów oraz sprzęt do dializ dla dzieci
z chorobami nerek - ponad 25 milionów złotych.
Organizatorzy akcji WOŚP nie zapomnieli też o konieczności ratowania życia dzieciom z wadami wrodzonymi, dla których zebrano prawie 27 milionów złotych oraz o potrzebie zakupu sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych. Podczas dwóch akcji zebrano na ten cel ponad 16 milionów, a rok później ponad 27 milionów złotych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz ;**
Za każdy się odwdzięczam :3