wtorek, 6 maja 2014

Oczy - zwierciadła duszy

Witajcie ♥
Kolejny dzień w domu, ale zapowiada się pracowicie - muszę nadrobić zaległości szkolne :c Wstałam koło 8, poranna toaleta - wiadomo, tak stanęłam przed lustrem, wpatrywałam się w siebie. Po za tym że wyglądałam strasznie, choroba się przyczynia :) to coś mi nie pasowało w moim wyglądzie. Oczy miałam dzisiaj inne :o zaczęłam sobie tak czytać o oczach, ich barwie, właściwościach i trafiłam na ich znaczenia. Zaciekawiło mnie to ile można się dowiedzieć o człowieku, a także o samym sobie na podstawie koloru oczu. Tym chce się dzisiaj z wami podzielić :) Mam piwne czasem brązowe (zależy od pory dnia i nastroju) oczy. I większość z przypisanych mi cech w znaczeniach opisują mnie :3


Oczy piwne – ten kolor jest mieszaniną brązu i zieleni. Osoby posiadające taką barwę tęczówki postrzegane są jako spontaniczne i doskonale radzące sobie w nowym otoczeniu. Kolor piwny może świadczyć o luźnym sposobie bycia, zamiłowaniu do zabawy i dobrego towarzystwa. Jeśli w piwnej tęczówce przeważa kolor brązowy, jej właściciel uważany jest za bardziej otwartego i przyjaznego dla innych ludzi. Im więcej jest w niej zieleni, tym bardziej osoba wydaje się być złośliwa. Oczy piwne zazwyczaj zmieniają odcień w zależności od nastroju, przez co innym ludziom może wydawać się, że piwnooka osoba jest nieprzewidywalna. 

Oczy niebieskie – niebieski jest najpopularniejszym kolorem oczu w Europie, postrzeganym również za najbardziej atrakcyjny. Niebieskoocy są uważani za wrażliwych, uprzejmych, miłych, spokojnych i potrafiących uszczęśliwiać innych. Niektórzy uważają, że jasny odcień tego koloru może świadczyć o dość słabej psychice oraz pokojowym usposobieniu. Osoby posiadające oczy o głębokim, ciemnym odcieniu niebieskiego, uważa się za bardzo uduchowione. 

Oczy brązowe/czarne – właściciele bardzo ciemnych tęczówek oczu postrzegani są jako odpowiedzialni i wiarygodni, także atrakcyjni i uroczy. Ponieważ wzbudzają zaufanie innych, często są proszeni o udzielenie rady lub o pomoc. Brązowoocy wiedzą, jak sprawić, by ich partner czuł się wyjątkowo. Są praktyczni, rozsądni i ostrożni. Mają bardzo silną wolę i tendencję do bycia otwartym. Robią wszystko aby osiągnąć swój cel.

Oczy zielone – są niezwykle rzadkie i intrygujące dla otoczenia. Osoby obdarzone zieloną tęczówką są postrzegane jako tajemnicze i wyzwolone. Kolor jest uważany za najseksowniejszy. Zielonoocy często sprawiają wrażenie władczych, niezwykle silnych i przebojowych. Ludzie z zielonymi oczami posiadają zapał i entuzjazm do życia. Są inteligentni i ciekawscy, ale także niezwykle zazdrośni.

Oczy szare – osoby posiadające tęczówki oczu w kolorze szarym uważani są za silnych z natury liderów. Do wszystkich związków podchodzą z ogromną pasją i zaangażowaniem. Są kreatywni i mają bogatą wyobraźnię.


Oczy wiele o nas mówią, w końcu to zwierciadła duszy :)Opisują Was te znaczenia?

13 komentarzy:

 1. życzę zdrowia ;*
  a co do posta to bardzo mi się spodobał nie wiedziałam,że kolor oczu też może oddziaływać na osobowość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. haha ja mam piwne ;)

  nowy wpis http://izey-izabella.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie, coś w tym jest, ja mam piwne i większość się zgadza, są bardziej brązowe - też się zgadza :)
  Super post ^^
  Zdrowiej :*
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. ja też mam ciemne piwne :) akurat pasuje :)

  kawaii--sugoi.blogspot.com - nowy post

  OdpowiedzUsuń
 5. ja mam zielone i większość cech pasuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam niebieskie a drugie zielone. :)
  http://werr-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym miec zielone oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zielone oczy i wszystko do mnie pasuje :)
  Super tematyka! Pozdrawiam;)
  http://wikuuuus.blogspot.com/
  xoxo

  OdpowiedzUsuń
 9. ja mam oczy piwne :)
  bardzo ciekawa notka, zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesujące, większość się zgadza :)

  sart-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy blog. Zapraszam do mnie.
  Męski blog o modzie i lifestyl'u.

  http://gabriel-data.blogspot.com/

  Obserwacja za obserwację?
  Zaobserwuj, zobaczę zrobię to samo!
  Tylko przypomnij w komentarzu.
  www.gabriel-data.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 12. zgadza się co do szarych a takie mam :D
  zapraszam , neelsss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ;**
Za każdy się odwdzięczam :3